رابطه نوری زاده و اسراییل

در حال بارگزاری...

رابطه نوری زاده و اسراییل

نوری زاده که برای اداره تلویزیون تازه تاسیس خود، بر گرد عربستان و اسرائیل می گردد، این روزها با انتقاد شدید به آمریکا و در مقابل تعریف و تمجیدهای اغراق آمیز از اسرائیل، سعی در جلب نظر دوستان سابقش دارد.

محمود جعفریان، افسر ساواک و معاون وقت تلویزیون ملی ایران، کسی بود که نوری زاده را با همکاری ساواک در غالب بررسی مطالعاتی، از سوی تلویزیون مصر فرستاد. در دوران اقامت یک ساله او در مصر، از اسرائیل سردرآورد و برای گذراندن دوره های جمع آوری خبر و تحلیل اوضاع عربی خاورمیانه، وارد موسسه آموزش های وزارت خارجه اسرائیل شد.

نوری زاده در دوران اقامت در اسرائیل، چند گزارش مصور تهیه و برای تلویزیون ملی ایران فرستاد، این ماموریت و بورس مطالعاتی پیوند دوستی عمیقی میان نوری زاده و دو تن از صهیونی های عضو آژانس یهود؛ "مناشه امیر" و "شائول بختاش" به وجود آورد.

خود نوری زاده نیز در روزنامه کیهان لندن (24 دی ماه 1375) از جعفریان قدردانی می کند.

متن:

در سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران هرگز 2 تن را فراموش نمی‌کنم. یکی مرحوم جعفریان را به خاطر آنچه همه امکانات را به من داد و دوم ایرج گرگین را

همچنین در یکی دیگر از برنامه های این تلویزیون به نام تفسیر خبر با اجرای جمشید چالنگی (اخراجی صدای آمریکا) مهمان این برنامه به ارتباط نتانیاهو با این تلویزیون اشاره می کند که چالنگی با دستپاچگی، محور بحث را عوض می کند.

۱۹:۴۶ - شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
جام نیوز
1393/01/24 15:04 بعد از ظهر

http://jamnews.ir/detail/Video/340263ویدئو/ تشکر ویژه مجری صدای آمریکا از کارشناس ویژه یارانه ها!!!

پاسخ


کليه حقوق اين سايت متعلق به رصد تی وی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.